Řidiči dostávali smailíky

Řidiči dostávali smailíky
20.9.2007
Společné hlídky městské policie a školáků dnes preventivně kontrolovaly oprávněnost vjezdu do centra města.

   Dvě hlídky, z toho každá složená ze tří strážníků a čtyř žáků 4. třídy ZŠ Mírová, dnes dopoledne na dvou místech v centru města dohlížely na řidiče, kteří projížděli Masarykovou a Hrnčířskou ulicí. Preventivní akce měla za cíl omezit zneužívání oprávněnosti vjezdu do středu města a na Mírové náměstí, a tím snížit hustotu a nebezpečnost provozu v místech, která by měla sloužit především jako přirozená odpočinková zóna pro pěší. Vjezd do středu města má být umožněn zejména prostředkům městské hromadné dopravy a vozidlům s právem přednosti v jízdě. Pro zajištění zásobování obchodů a restaurací v této lokalitě mají provozovatelé zařízení vystaveny zvláštní povolenky.

   Děti rozdávaly kontrolovaným řidičům samolepky smailíků. Většina těchto řidičů reagovala na dárek úsměvem, někteří z nich dokonce obdarovali děti sladkostmi, které pohotově našli ve svém automobilu.

   Preventivní akce zaměřená na kontrolu oprávněnosti do centra města byla součástí Evropského týdne mobility, ke kterému se Ústí nad Labem aktivně připojilo. Jeho cílem je, aby lidé změnili své civilizační návyky v zájmu ekologie i svého zdraví.

   Zítra v pátek 21. září bude Evropský týden mobility zaměřen v Ústí nad Labem na děti v dopravě. Akce s názvem Den bez úrazů, která začne ráno v 8:30 na dětském dopravním hřišti v Krásném Březně, se zúčastní děti z mateřských školek.

 

Společná hlídka dětí a srážníků kontroluje polské řidiče, kteří přehlédli zákaz vjezdu.


Děti předaly kontrolovaným řidičům smailíky, ti se jim naopak odměnili bonbóny.


Preventivní akce se díky dětem i přátelské atmosféře obešla bez vyhrocených situací.


Hlídky vytvořili spolu se strážníky žáci 4. tříd ze ZŠ Mírová.