S Vladimirem užší spolupráce

S Vladimirem užší spolupráce
17.9.2007
Město Ústí nad Labem podstatně zintenzivní vztahy s partnerským městem Vladimir. Dohodli se na tom primátor města Jan Kubata a starosta Vladimiru Alexander Rybakov.

    Při zářijové návštěvě Jana Kubaty v tomto ruském městě hovořily obě strany o aktivizaci vzájemných vztahů v oblastech sportu, kultury, ekonomiky i dopravy. „Ruská strana má veliký zájem o vyslání našich sportovních mládežnických oddílů na místní závody. Stojí především o fotbalisty, hokejisty, stolní tenisty a gymnasty. V dohledné době nám Vladimir pošle podrobný seznam akcí, kterých se můžeme účastnit. Totéž obdržíme i pro oblast kultury,“ říká Kubata.

   Co se týče ekonomiky, obě města se podle náměstka primátora Libora Turka dohodla na setkání ústeckých a vladimirských podnikatelů či ředitelů velkých podniků (např. z chemického průmyslu) s cílem navázat bližší kontakty.  Do Vladimiru možná příští rok odjede i pracovní skupina Dopravního podniku města Ústí nad Labem, která by zde zmapovala mechanismus fungování městské dopravy, outsorcing autobusové dopravy, způsob financování, apod.

 

Zástupci města se ve Vladimiru setkali s legendárním sovětským

kosmonautem Vasilijem Kubasovem (zcela vpravo)

 

Primátor města Jan Kubata (vlevo) před jednáním s vladimirským

starostou Alexandrem Rybakovem.