Schengen prohloubí spolupráci měst

Schengen prohloubí spolupráci měst
15.12.2007
K navázání úzké spolupráce ústeckých a drážďanských politiků a radních došlo včera večer v Ústí nad Labem.

   Slavnostního adventního setkání v hotelu Vladimír, které se neslo v přátelské atmosféře, se za českou stranu zúčastnili ústecký senátor Pavel Sušický, náměstek primátora Jan Řeřicha a radní Ivan Dostál a Miroslav Harciník. Saskou delegaci reprezentovali poslanec spolkového sněmu Andreas Lämmel a radní Drážďan Georg Böhme-Korn a Lothar E. Klein.

   Účastníci setkání se dohodli na navázání přátelských úzkých kontaktů mezi představiteli a obyvateli měst Ústí nad Labem a Drážďany, které je umocněno nedávným otevřením dálnice D8 a také chystaným letošním prosincovým začleněním ČR do schengenského prostoru.

   „Domnívám se, že to byla poslední bariéra, která stála Ústečanům v cestě za drážďanskými sousedy. Advent a Vánoce jsou ideálním startem do nové éry úzké přátelské provázanosti obou měst,“ řekl náměstek Jan Řeřicha.

   Obě delegace se dohodly, že se budou na úrovni vedení měst a jednotlivých odborů pravidelně setkávat na pracovních jednáních, kde si budou vyměňovat své zkušenosti při řešení obdobné problematiky.

   „Jsem velmi rád, že jsme navázali se saskými kolegy na období, kdy se budeme více radit, jak nejlépe vést naše města,“ dodal náměstek Řeřicha.