Seminář radil, jak na peníze z EU

Seminář radil, jak na peníze z EU
29.10.2007
Seminář Strukturální fondy a regionální rozvoj 2007-2013 se dnes uskutečnil v Ústí nad Labem pod záštitou primátora města Jana Kubaty.

   Zasedací sál zastupitelstva Ústeckého kraje dnes hostil seminář, který byl věnován získávání finančních prostředků z Evropské unie a rozvoji regionu NUTS II Severozápad, který tvoří Ústecký a Karlovarský kraj.Účastníci semináře se seznámili s úspěšnými projekty v regionu a s informacemi pro potenciální žadatele o evropské fondy.

   Seminář byl rozdělen do dvou panelů. V prvním, který byl nazván Národní a regionální výzvy, vystoupil i vedoucí odboru strategického rozvoje František Podrápský z ústeckého magistrátu. „Chceme s pomocí dotací ze strukturálních fondů především pokračovat v revitalizaci a zatraktivňování městských částí. Město Ústí nad Labem připravuje celkem čtyři integrované plány, které jsou členěny podle tematické nebo územní specifikace. V zásobníku integrovaných plánů je nyní shromážděno téměř 440 projektů za více než 10 miliard korun,“ uvedl František Podrápský. Podle něj bude jeden z integrovaných plánů věnován environmentální problematice. „Vedle nákupu nových nízkopodlažních trolejbusů se v něm počítá například s projekty na snižování energetické náročnosti objektů základních škol,“ dodal  Podrápský. Město Ústí nad Labem na semináři zastupoval ještě náměstek primátora Arno Fišera. Primátor Jan Kubata se omluvil ze zdravotních důvodů.

   Seminář zorganizovalo občanské sdružení Ano pro Evropu, jehož spoluzakladatelka Monika MacDonagh-Pajerová pronesla úvodní slovo. Na semináři, kterého se zúčastnila zhruba stovka posluchačů, vystoupili vedle zástupců ministerstev zemědělství a pro místní rozvoj i ústecký hejtman Jiří Šulc a ředitel úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Petr Vráblík.