Senioři soutěžili o medaile

Senioři soutěžili o medaile
23.5.2007
11. Sportovní hry pro seniory, kterých se zúčastnili klienti 15 domovů v kraji, hostil krásnobřezenský Domov pro seniory.

   Příjemný den plný sportu a zábavy dnes Na vyhlídce zažila stovka důchodců, která reprezentovala na sportovních hrách svá seniorská zařízení, jež jsou rozmístěna na území celého Ústeckého kraje. Většinou šestičlenné týmy soupeřily celkem ve 12 disciplínách, mezi nimiž nechyběly kuželky, petangue či házení míčem na cíl. Došlo i na méně časté házení botou, nevyzpytatelné se pak ukázalo vytáčení kolem štěstí. Her se zúčastnili zástupci všech šesti seniorských zařízení na Ústecku. Ti také patřili při slavnostním závěrečném vyhodnocení mezi nejúspěšnější.
   „Jsem překvapen, s jakým nasazením senioři usilovali o co nejlepší výsledky. Jejich nadšení jim mohou závidět i někteří současní olympionici. Tyto hry mají smysl už proto, že jejich účastníci při nich zcela zapomenou na svůj věk a různé zdravotní handicapy,“ uvedl náměstek primátora Arno Fišera, který předal nejlepším sportovcům ocenění.


Náměstek primátora Arno Fišera gratuluje nejstaršímu účastníku her, který se

narodil v roce 1916, tedy před více než 90 lety.


Nejúspěšnějším družstvem 11. ročníku Sportovních her se stali reprezentanti

Domova pro seniory Severní Terasa.