Setuza chce parkoviště pro kamiony

Setuza chce parkoviště pro kamiony
2.3.2005
Nákladní automobily, které vozí do Setuzy řepku či odvážejí vyrobené zboží, by už v blízké budoucnosti neměly stát v Žukovově ulici a komplikovat zde dopravní provoz.

    Jednou z priorit vedení podniku je totiž zřízení odstavné plochy pro kamiony uvnitř jeho areálu. Primátorovi města Mgr. Petru Gandalovičovi a starostovi Střekova Ivanu Charvátovi to dnes na návštěvě Setuzy sdělil místopředseda představenstva a výrobní ředitel Ing. Radovan Macek.

   Obě strany rovněž hovořily o novém provozu výroby glycerinu, jenž by se mohl rozběhnout už letos v květnu. Nová výroba umožní zvýšení produkce této látky, bude šetrnější k životnímu prostředí a nebude okolí obtěžovat nepříjemnými pachy.

   Ing. Macek také informoval o přípravě zcela nové výroby metylesteru řepkového oleje jako ekologického paliva. Nyní probíhá projektová příprava a firma by ráda začala provoz stavět už na konci letošního roku.

   „Setuza funguje, zaměstnává, investuje do ekologie i nových výrob. Z mého pohledu je samozřejmě klíčové udržení pracovních míst“, řekl primátor.