Šimonovský pro dostavbu dálnice D8

Šimonovský pro dostavbu dálnice D8
8.4.2005
Ústí nad Labem se po dostavbě dálnice D8 stane nesmírně významným komunikačním jádrem s napojením na Německo. Na dnešním setkání s primátorem Petrem Gandalovičem a jeho náměstkem Janem Kubatou na ústeckém magistrátu to řekl ministr dopravy Milan Šimonovský.

   Kolem dálnice z Prahy do Drážďan začnou podle Šimonovského rychle vznikat podnikatelské aktivity, což bude velkým impulsem pro ekonomiku celého regionu.

Zástupci města sdělili ministrovi své obavy z přílivu kamionů, které kvůli nedostavěnosti dálnice v úseku Řehlovice – Lovosice zahltí zejména komunikace Pražská a Žižkova. „Silnice do Lovosic je už nyní úsekem s vysokou nehodovostí a pokud tudy budou kamiony jezdit delší dobu, můžeme se dočkat obrovských problémů“, řekl náměstek Kubata. Dále konstatoval, že ministerstvo dopravy má ve městě i v kraji spojence ve snaze co nejrychlejší dostavby dálnice, což jasně deklarovaly orgány obou institucí.

   Primátor Gandalovič představil ministrovi projekt „Masarykova ulice – bezpečná ulice“ i záměr města otevřít Masarykovu třídu pro veřejnou dopravu.