Sjezd asociací chemických společností

Sjezd asociací chemických společností
4.9.2006
Primátor města Jan Kubata dnes v ústeckém divadle slavnostně zahájil 58. Sjezd asociací chemických společností, jenž v Ústí nad Labem proběhne ve dnech 5. – 8. září.

    Všechna vlastní jednání sjezdu, tj. přednášky, posterové sekce a doprovodné akce podniků, proběhnou v areálu univerzity v ulici České mládeže. V tomto areálu disponuje univerzita aulou pro 320 posluchačů, menší aulou a 19 učebnami pro 30 až 90 posluchačů. Posterové sekce a doprovodné akce se uskuteční ve sportovní hale univerzity.

   Odborný program bude rozdělen do několika sekcí: Analytická a fyzikální chemie; anorganická a materiálová chemie; organická a farmaceutická chemie; petrochemie a polymery; výuka, informatika a historie chemie; chemie životního prostředí; chemie potravin a biotechnologie; průmyslová chemie – CHEMPROGRESS.

   Úvodní přednáška sekce výuka, informatika a historie chemie bude věnována 150 letům chemické výroby ve Spolchemie a její další budoucnosti.

   Na první den sjezdu bylo připraveno v ústeckém divadle slavnostní zahájení s úvodní plenární přednáškou, kulturním programem a uvítacím koktejlem. V úterý budou ve všech sekcích probíhat odborné přednášky, uvedené v dopolední i odpolední části přednáškou plenární, společnou pro všechny sekce. Večer bude věnován posterové sekci v hale UJEP, toto večerní setkání chemiků bude spojeno s prezentací žernoseckého vinařství. Toto praktické setkání s žernoseckým vínem vlastně plynule naváže na dopolední přednášku M. Šulce v sekci chemie potravin a biotechnologie, která se bude dle programu sjezdu věnovat antioxidační aktivitě vín v žernosecké oblasti roku 2005.

   Sjezdovou středu po dopoledních přednáškách zpestří odpoledne plné nabídky výletů, krátkých poznávacích zájezdů po okolí Ústí a exkurzí. Řada ze čtyř set přihlášených účastníků se bude pravděpodobně chtít seznámit blíže s chemickou výrobou přímo v areálu Spolchemie. Na večer je pak v rámci vývěskové sekce připravena prezentace ústeckých pivovarů. I v tomto případě se prakticky naváže na středeční dopolední přednášku T. Zoufalého s názvem „Fenomén českého piva“.

   Čtvrtek bude celý věnován opět odborným přednáškám a večer bude pro účastníky připraven na rozloučenou program v zámeckém parku v Trmicích.