Školáci najdou azyl v Domě kultury

Školáci najdou azyl v Domě kultury
30.11.2007
Město nabízí dětem, jejichž základní školy budou 4. prosince zavřené z důvodu protestní stávky pedagogů, náhradní program v Domě kultury.

  

   V Domě kultury budou školákům k dispozici v úterý 4. prosince v době od 8 do 14 hodin Velký sál v 1. poschodí i kinosál v přízemí. Od 8.30 v něm začne bezplatné promítání amerického snímku Harry Potter a Fénixův řád. Jde o nejnovější pátý film o stejnojmenném brýlatém čaroději. Film bude promítán dvakrát za sebou.

    Na Velkém sálu předvede městská policie zábavnou formou bezpečnostně-preventivní akce, jejichž hlavními aktéry i režiséry budou samotné děti. Budou si tak moci vyzkoušet hru na četníka a zloděje, osvojit si základy dopravních pravidel včetně jízdy na kole a koloběžce či vyzkoušet poskytnutí první pomoci v rámci domácí úrazovosti za dozoru odborníků ze Zdravotního ústavu. Strážníci předvedou dětem dále slaňování z balkónu, ukázku psovoda a technické vybavení městské policie, např. motorový člun, motorku, potápěčskou výstroj aj. Školáci dostanou na Velkém sálu zdarma také menší občerstvení (pitíčko, sušenka). Na bezpečnost dětí budou v Domě kultury dohlížet strážníci, kteří měli mít volno.

   Městská policie zároveň v úterý 4. prosince zajistí v ulicích města zvýšený dozor nad dopravní situací. Hlídky se zaměří také na kontroly provozoven s výherními hracími přístroji.

 

   Do stávky pracovníků ve školství se v úterý 4. prosince 2007 nezapojí žádná mateřská škola z organizací zřizovaných městem Ústí nad Labem.

 

Ze základních škol se zapojí tyto:

Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, SNP 2304/6, příspěvková organizace – v provozu bude MŠ, odloučené pracoviště Vaňov a ŠJ, pro děti 1. stupně bude nabídnuta ŠD

Základní škola Ústí nad Labem, Neštěmická 787/38, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Hluboká 150, příspěvková organizace – nabídnuta ŠD

Základní škola Ústí nad Labem, Školní náměstí 100/5, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, České Mládeže 230/2, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Mírová 2734/4, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Stříbrnická 3031/4, příspěvková organizace

Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5, příspěvková organizace – nabídnuta ŠD

Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, Nová 1432/5, příspěvková organizace – odloučené pracoviště MŠ Svádov bude v provozu

Základní škola Ústí nad Labem, Hlavní 193, příspěvková organizace – nabídnuta pomoc při hledání řešení pro zajištění hlídání žáků

 

   Do stávky se pravděpodobně zapojí i obě osmiletá ústecká gymnázia, která zřizuje Ústecký kraj. Nabídka v Domě kultury tedy pochopitelně platí i pro děti 1. – 4. tříd těchto gymnázií. Podle posledních zpráv si ale Gymnázium dr. Václava Šmejkala na Severní Terase zajistí vlastní program pro své studenty v době stávky.

   Ve většině „stávkujících“ škol stávkují téměř všichni pedagogičtí pracovníci, takže ředitelé nemohou zajistit, byť minimální, provoz. Ředitelé informují rodiče o vzniklé situaci prostřednictvím žákovských knížek a dále informací na vchodech škol a webových stránkách.

   Ve zbývajících osmi základních školách bude provoz zachován v běžném rozsahu.