Stadion dostane novou atletickou dráhu

14.7.2004
Vybudování nové atletické dráhy a rekonstrukce fotbalového stadionu ke splnění požadavků ČMFS na druhou nejvyšší soutěž je cílem již zahájené revitalizace Městského stadionu v Ústí nad Labem.

   Atleti by se měli brzy dočkat 400metrového tartanového povrchu v ceně kolem 11 miliónů korun. Další peníze vydá město na pořízení nového travnatého povrchu hřiště a stavební úpravy ochozů i šaten. Fotbalisté MFK Ústí nad Labem, kteří suverénně postoupili do druhé ligy, tak budou muset odehrát část nadcházejícího ročníku jinde. “Původně jsme měli v plánu pouze atletickou dráhu. Nikdo nepočítal s tím, že fotbalisté vybojují vyšší soutěž. Revitalizace proto zahrnuje i další práce a je podstatně dražší”, říká náměstek primátora Mgr. Jan Kubata.

   Náměstek Kubata je spokojen s tím, jak se město v této souvislosti dokázalo vypořádat nejen se změnou celého projektu, včetně financování, ale také s posunutím realizace stavby. Ta měla proběhnout až v letech 2005 – 2006.

   Celkové náklady revitalizace stadionu přesáhnou 35 miliónů korun. Stavby silnic a železnic by s pracemi měly skončit už letos v prosinci.