Strážníci se zaměří na Bunkr

Strážníci se zaměří na Bunkr
12.5.2006
Primátor Ústí nad Labem Petr Gandalovič uložil městské policii, aby se ode dneška více zaměřila na dodržování veřejného pořádku kolem krásnobřezenské diskotéky Bunkr.

    „Rozhodl jsem se tak na základě včerejšího podvečerního setkání s obyvateli panelového domu v Družstevní ulici“, říká primátor.

   Občané žijící v centru Krásného Března si stěžují na pravidelný víkendový hluk, jehož původcem jsou lidé odcházející z tohoto podniku. Nejhorší situace je v době od půl třetí ráno do páté hodiny. Z diskotéky prý také někteří odjíždějí autem vysokou rychlostí. „Městská policie se proto zaměří i na dodržování dopravních předpisů, včetně zkoušek na alkohol za volantem“, dodává Gandalovič.

   Starostka Neštěmic Miloslava Válková lidem z Družstevní ulice připomenula, že město nezapomnělo na slib umístění několika bezpečnostních kamer do středu Krásného Března. „Rychlost rozšiřování kamerového systému v této části města a dalších městských obvodech bude závislá na tom, zda dostaneme státní dotace. Projekt za 90 miliónů korun již připraven máme“, doplnil primátor.

   Včerejší setkání otevřelo i další témata. Lidem se např. nelíbí pejskaři, co po svých zvířatech neuklízí. Podle velitele městské základny v Neštěmicích Otto Liperta je však velmi obtížné tento přestupek odhalit, a to i přesto, že strážníci provádějí po celém městě speciální akce a někdy situaci sledují i v civilu. „Máme např. zkušenost, že jde venčit několik pejskařů, jeden hlídá a když uvidí strážníka, zapíská“, řekl Lipert.

   Občané z Drážďanské ulice řekli na závěr zástupcům města, aby je nevnímali jako stěžovatele, ale jako ty, kteří mají zájem se na řešení problémů aktivně podílet.