Strážník M. Fišer zachránil lidský život

Strážník M. Fišer zachránil lidský život
1.12.2003
Náramkové hodinky dnes věnoval primátor města Mgr. Petr Gandalovič strážníkovi městské policie Martinu Fišerovi jako poděkování za záchranu lidského života.

   M. Fišer byl 2. listopadu krátce po půlnoci povolán k mostu E. Beneše, na jehož oblouku ve výšce 8 metrů seděl muž se sebevražednými úmysly. Strážník vylezl až téměř k němu a snažil se jej přesvědčit, aby slezl. Muž s řeznými ranami na rukou uvedl, že ztratil práci, rozvedl se a má dluhy. Když se při pokusu vylézt výše na oblouk zvedl a zavrávoral, strážník využil situace, chytil ho a stáhl pomalu až dolů. Pomohla mu i prokřehlost muže, který se tak zmohl jen na chabý odpor.

   “Záchrana lidského života mě těší, já jsem ale tehdy bojoval i o život svůj. Nejvíce bych si přál, aby ten muž dokázal vyřešit své vážné osobní problémy”, uvedl oceněný strážník, jenž slouží v policejních řadách již 10 let.

   Městská policie si pamatuje dva případy, kdy sebevrazi z Benešova mostu skočili. Nikdo z nich se naštěstí nezabil ani vážně nezranil. Jednalo se např. o vojáka základní služby, který se před několika lety vrhl do řeky z nešťastné lásky, přičemž si předtím svázal ruce i nohy. Voda ho odnesla ke staveništi Mariánského mostu. Kdyby byla hladina Labe vysoká jako v současné době, nejspíše by neměl žádnou šanci přežít.

   Více než sebevrazi však na oblouky Benešova mostu vstupují recesisté či různí odvážlivci v povznesené náladě. Městská policie uvádí, že někteří se snaží přejet oblouky i na kole.