Středoškoláci soutěžili v debatování

Středoškoláci soutěžili v debatování
27.3.2007
Pod záštitou primátora města Jana Kubaty dnes proběhlo v Národním domě krajské semifinále 3. ročníku studentské debatní soutěže s názvem Cestou do parlamentu.

   Projekt „Cestou do parlamentu“ je jedním ze způsobů, jak podpořit schopnost mládeže nejen diskutovat, ale i naslouchat, obhajovat vlastní názory, vyhledávat si informace či poučit se z názorů ostatních. Jeho cílem je kultivovat debatní a argumentační úroveň v české společnosti, a to prostřednictvím debatní soutěže pro středoškolskou mládež.

   Letošního 3. ročníku se zúčastnilo celkem 32 středních škol ze čtyř krajů ČR. Soutěž, kterou organizuje nezisková organizace Agora Central Europe za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, je inspirována pořadem holandské televize Lidový parlament.

   V dnešním ústeckém semifinále bylo nejlepší školou vyhodnoceno Gymnázium Chomutov, které porazilo ústecké Gymnázium dr. Václava Šmejkala. V kategorii jednotlivců uspěli výhradně domácí, a to Ondřej Soukup z ústeckého Gymnázia Jateční a Karla Vlková z Gymnázia dr. Václava Šmejkala. Oceněným, kteří postoupili do celostátního finále, jež se uskuteční na přelomu května a června v Poslanecké sněmovně PČR, poblahopřál také náměstek primátora Arno Fišera.

   „Bez diskuse není demokracie, proto tuto debatní soutěž považuji za velmi užitečnou pro celou naši společnost, která se demokracii teprve učí. Musím všechny soutěžící ocenit za kvalitní argumentaci při jejich diskusi,“ uvedl náměstek primátora Arno Fišera.   

Domácí ústečtí gymnazisté si v semifinále soutěžních diskusí vedli velmi dobře.

Středoškolské debaty si na místě poslechl také náměstek primátora Arno Fišera.