Tanečníci se blýskli v Domě kultury

Tanečníci se blýskli v Domě kultury
12.11.2007
Primátor města Jan Kubata předal medaile vítězům 38. Mezinárodního tanečního festivalu v sobotu ve vyprodaném velkém sále Domu kultury.

   Skvělé výkony tanečníků z ČR i ze sousedních zemí před kamerami ČT mohli spatřit diváci v sobotu ve velkém sále Domu kultury, který hostil 38. ročník Mezinárodního tanečního festivalu.

   K vidění byla špičková vystoupení v latinskoamerických tancích na začátku i ve standardních tancích na konci klání. Úchvatně tančily především páry ze SRN - a zvítězily. Z Čechů se neztratili Marek Světlík a Renata Dohnanská v latině, ve standardu byli druzí manželé Filip a Veronika Růtovi z Plzně. Ze čtyř družstev ve standardu formací neměla konkurenci Taneční škola Krok z Hradce Králové, v latině zase uspěl Taneční klub 1976 Most.

   Medaile členkám a mísu řediteli předal primátor města Jan Kubata. Město totiž festival spolupořádalo. „Město bude tento prestižní festival podporovat i v dalších letech. Mimo jiné i proto, aby si co nejdéle uchovalo energii a radost, která každoročně čiší z mladých a krásných tanečních párů,“ uvedl primátor města, podle kterého je město s tancem nerozlučně spjato. „Vlivem velkého úspěchu festivalu u ústeckého publika vznikla snad po celém městě řada tanečně zaměřených kroužků, které doposud navštívily tisíce Ústečanů. I tato tradice zde dodnes přežila a přelévá se z generace na generaci,“ dodal Jan Kubata.