Nová kavárna v centru Ústí

Nová kavárna v centru Ústí
2.5.2003
Za velký úspěch snahy ústecké samosprávy o oživení městského centra označil dnes primátor města Mgr. Petr Gandalovič otevření nové kavárny “il caffé” v Revoluční ulici, která využívá zahradní posezení. “Nedávno jsme snížili poplatky z předzahrádek ze 30 na 5 korun za metr čtvereční/den a toto je první výsledek”, říká primátor.

Spolumajitelka kavárny Helena Hantychová v rozhovoru s Mgr. Gandalovičem sdělila, že pokud by cena zůstala na třiceti korunách, zřízení venkovního posezení by velice zvažovala. “Za půl roku by nás to přišlo na 270 tisíc korun, což jsou velké peníze”, dodala.

V nové kavárně koncipované v jihofrancouzském stylu se nečepuje pivo. Její stylovost potvrzuje také klavírista, který nahradí jinde běžnou reprodukovanou hudbu.

Primátor města věří, že výše uvedené finanční zvýhodnění bude motivovat i další restauratéry k tomu, aby pozvali občany ven “pod slunečník”. “Připravuji setkání s podnikateli, kteří v městském centru působí. Chci od nich slyšet, jak bychom si mohli vzájemně pomoci. Setkání se uskuteční 21. května”, dodává Gandalovič.

Spolumajitelka kavárny Helena Hantychová (druhá zprava)
říká, že pokud by město nesnížilo poplatek za předzahrádky,
její zřízení by zvažovala.