Tržnice bude za OD Labe

Tržnice bude za OD Labe
16.10.2006
Čtyři měsíce potrvá výstavba nové ústecké tržnice umístěné podél jižní fasády Obchodního domu Labe. Zástupci města a společnosti 7. obchodní dnes slavnostně poklepali na základní kámen stavby.

    Obchodní pasáž o celkové délce 96,5 metru je navržená jako lehká ocelová konstrukce se systémem střešních vazníků tvaru "Y", na kterých budou osazeny světlíky kryté sklem. Střešní krytina je z plechu o výšce vlny 30 mm. Fasáda je tvořena pevnými výkladci, zasklení osazeno v ocelových rámech z tenkostěných profilů. Parapet výšky 450 mm bude vyzděn a omítnut. Vytápění pasáže se nepředpokládá a tomu odpovídá i řešení konstrukcí z hlediska tepelné ochrany a rovněž řešení energetických vlastností stavby.

   Na této tržnici s kapacitou 545 metrů čtverečních najdou útočiště drobní prodejci, kteří museli ustoupit výstavbě obchodního a zábavního centra Forum. K dispozici jim bude 40 stánků. Město chtělo trhovce na přechodnou dobu umístit do obchodního komplexu na Masarykově třídě, ale smlouvu podepsalo jen 17 prodejců. „V tomto případě nemělo smysl investovat milióny korun z veřejných prostředků na úpravu vnitřku cizí budovy. Řešení, které nabízí 7. obchodní, je optimální nejen pro město, ale také pro trhovce i samotné Ústečany. Tržnice totiž zůstává téměř na svém původním místě“, říká primátor města Jan Kubata.

   „Jsem rád, že prodejci měli trpělivost při přípravách provizorní tržnice a že v závěru vzali za svou novou variantu vybudování stálé tržnice u OD Labe“, doplňuje náměstek primátora Jan Řeřicha.