Udělejme si radost

Udělejme si radost
6.9.2006
Přehlídka výtvarných prací dětí s Downovým syndromem pod názvem „Udělejme si radost“ je k vidění ve výstavním prostoru Na chodbě PF UJEP v Ústí n. L od 4. 9. do 18. 9. 2006.

Pozvání na vernisáž výstavy, kterou zahájili svým vystoupením žáci ZŠ speciální Pod Parkem ze Severní terasy, přijal i náměstek primátora Tomáš Jelínek.

 

Společnost Downovho syndromu na Slovensku (SDSS) oslovila více než 100 speciálních základních škol, speciálních mateřských škol a ústavy sociálních služeb. Účastníci projektu mohli práce posílat do konce listopadu 2005. Došlo více než 1 500 výtvarných prací ze Slovenska, Čech a Polska. Začátkem prosince komise vybrala práce 150 autorů. Vyvrcholením projektu byla slavnostní vernisáž spojená s galakoncertem 28. 1. 2006 v Slovenském rozhlase v Bratislavě. Výtvarná díla se stala základem putovní výstavy přes dvanáct měst. V Ústí nad Labem výstava proběhne pod záštitou Sdružení pro mentálně postižené, pak poputuje do Prahy a zpět do Bratislavy.

Obrázky potěší každého vnímavého diváka. Výstava je mimořádnou příležitostí prohlédnout si práce sto padesáti autorů s Downovým syndromem. Je výborným studijním materiálem zejména pro studenty katedry výtvarné výchovy a speciální pedagogiky.

 

Žáci ZŠ speciální Pod Parkem ze Severní Terasy zahájili vernisáž výstavy.