Ústecká Větruše zažila velkou noc

Ústecká Větruše zažila velkou noc
16.12.2005
Velkolepý večer plný hudby, tance a zábavy zažila včera ústecká Větruše, když byla opět slavnostně uvedena do provozu.

    Rekonstrukce dominanty krajské metropole stála přes 100 miliónů korun. Ústečané zde mohou navštívit restauraci, rozhlednu, přírodní bludiště, sportoviště nebo dětský koutek. Zrcadlové bludiště bude zhruba do poloviny ledna pro veřejnost uzavřeno, neboť výrobce ještě nedodal druhou část zrcadel.

   Včerejší bohatý večer i noc zahájila dražba umělecké fotografie Větruše, jejímž autorem je Vladimír Štross. Moderátor Bořek Slezáček začal na tisícikoruně a rozpoutal ostrý souboj politiků a zástupců podnikatelské sféry. Nejvíce přihazovali náměstek primátora Jan Kubata a krajský vicehejtman Radek Vonka. Ten se stal nakonec vítězem aukce, když ve finále ohlásil částku 56 tisíc korun. Peníze půjdou na účet Červeného kříže.

   Večer pokračoval módní přehlídkou plesových modelů společnosti Monaga, která má butiky v Ústí nad Labem a Teplicích. Ve 21.00 hod. začal velkolepý ohňostroj. O dobrou pohodu se v prostorách Větruše postarala také hudba – k poslechu a tanci hrály Muzikus, The Boom, Ferit, Renata Drössler, Mersi Live a Alternativa.

   Na Větruši se včera rovněž konalo slavnostní zasedání Zastupitelstva města, které zde schválilo rozpočet města na příští rok.

 

Větruši slavnostně rozsvítil primátor P. Gandalovič.

 

Po přestřižení pásky následoval přípitek primátora a jeho náměstků.

 

Stříhala se také páska zrcadlového bludiště.

 

Slavnostní zasedání Zastupitelstva města proběhlo ve velkém sále.

 

Společenský tanec byl na Větruši k vidění po téměř třiceti letech.

 

Moderátor B. Slezáček zahajuje dražbu umělecké fotografie Větruše.

 

Vítězem dražby se stal krajský vicehejtman R. Vonka (vpravo).

 

Vyhlídková věž je ozdobou Větruše.