Ústečtí archeologové z UJEP do Vladimiru

3.3.2004
Deset studentů Katedry kulturně historické regionalistiky Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se na přelomu letošního června a července zúčastní archeologických vykopávek ve Vladimiru. Jejich účast zprostředkovala na základě nabídky ruské strany kancelář primátora.

   Ústečtí studenti budou provádět archeologický průzkum přímo v historickém centru města společně se studenty Katedry historie a filologie Státní pedagogické univerzity Vladimir. Mohli by zde najít fragmenty slovanské a ugrofinské kultury z 12. století. Ubytováni budou v rodinách místních studentů, celý pobyt se stane součástí jejich odborné praxe. Pracovat budou 5 dní v týdnu.

   Kooperace univerzitních archeologů je jednou z příležitostí obnovení partnerství mezi oběma městy. Na podpisu úmluvy o spolupráci se loni v červnu při návštěvě Vladimiru dohodli náměstek primátora Mgr. Tomáš Jelínek a vladimirský starosta Alexandr Rybakov. Úmluva, se kterou radní vyslovili souhlas, by mohla být podepsána už v květnu v Ústí nad Labem