Ústečtí strážníci do Povrlů

Ústečtí strážníci do Povrlů
19.8.2005
Dvoučlenná hlídka ústeckých strážníků bude již brzy dohlížet na veřejný pořádek v Povrlech.

   Smlouvu o výkonu úkolů městské policie v této sousední obci dnes podepsali primátor města Ústí nad Labem Petr Gandalovič a starosta Povrlů Jiří Schick.

   Strážníci budou dojíždět do Povrlů třikrát týdně. Rytmus dvanáctihodinových směn se bude řídit potřebami místní radnice. Městští policisté se však v Povrlech objeví až poté, co zmíněnou smlouvu odsouhlasí Krajský úřad.

   „Do Povrlů jezdí mnoho Ústečanů na chaty, koupaliště nebo kvůli bruslení. Strážníci tedy budou současně dohlížet i na jejich bezpečnost“, říká Gandalovič.

   Službu v Povrlech zajistí policisté z neštěmické základny. Podle Gandaloviče to ale v žádném případě nezpůsobí úbytek strážníků v ulicích tohoto obvodu. „V Neštěmicích a Krásném Březně se bude veřejnému pořádku nadále věnovat stejný počet sil a nedojde ani k časové redukci práce hlídek“, dodává primátor.

   Náklady na výkon služby městské policie v Povrlech by měly činit přibližně 10 tisíc korun měsíčně. Vyšší částku by místní radnice podle starosty Jiřího Schicka nebyla schopná zaplatit. Proto také strážníci nebudou v obci působit nepřetržitě.