Ústí má ekologickou poradnu

Ústí má ekologickou poradnu
19.6.2006
Zástupci města a kraje dnes slavnostně otevřeli ekoporadnu Tilia, která je vůbec první svého druhu v Ústeckém kraji.

     K vytvoření poradny došlo v rámci projektu „Ústecký kraj – kraj přírody i člověka“ který je financován za přispění fondu ESF  a Ústeckého kraje a jejím zřizovatelem je 4. základní organizace ČSOP Tilia.

   Ekoporadna nabízí  videotéku zaměřenou na ekologii, odbornou literaturu, asistenci při zpracovávání bakalářských a diplomových prací, poradenství při zpracování SOČ, programy zaměřené na ekologickou výchovu podle přání žadatele (legislativa pro ochranu životního prostředí, třídění odpadu), poradenství pro odborné oblasti (např. ochrana životního prostředí, technologie rekultivačních prací, biodiverzita atd.), kontakty na odborné konzultanty,  poradenství při zpracovávání projektů pro čerpání dotací z EU, organizování přednášek a seminářů , zaměřených na ekologii a EVVO i  kontakty na neziskové organizace.

   Ekoporadna je spolu s odborným pracovníkem  k dispozici všem zájemcům v pondělí od 7:00 do 15:30 a ve středu od 10:00 do 17:30.

   „Jsem velice rád, že první ekoporadna vzniká právě v našem městě. Doufám, že poslouží jak k ekologické výchově mladých lidí, tak i těm, kteří budou požadovat odborné informace“, řekl náměstek primátora Jan Kubata.

    Jeho protějšek Tomáš Jelínek dodal, že Ústecko zdaleka nemá všechny problémy v oblasti životního prostředí vyřešené. „Čeká nás ještě mnoho práce a tato poradna je jednou z možností, jak jít účinně dál“.

 

Pásku slavnotně přestřihli krajský hejtman Jiří Šulc, jeho zástupce Radek Vonka

a náměstkové primátora města Ústí nad Labem Jan Kubata a Tomáš Jelínek.