Ústí má hlídat 30 nových kamer

Ústí má hlídat 30 nových kamer
10.6.2005
Město Ústí nad Labem chce do roku 2008 kvůli zajištění větší bezpečnosti obyvatel rozšířit monitorovací systém o dalších třicet kamer. V současné době jich má třináct.

   Nové kamery budou postupně instalovány do jednotlivých městských obvodů. Deset jich má být umístěno v Neštěmicích a Krásném Březně a stejný počet do centrálního obvodu. Pro Severní Terasu se počítá se šesti kamerami a na Střekově budou čtyři. Celkové náklady přesáhnou 2,5 miliónu korun.

   V letošním roce zamýšlí městská policie umístit tři kamery na Střekov a jednu na Větruši, odkud je vynikající pohled nejen na střekovskou část, ale také na střed města i Spolchemii. Náklady by platilo město, ale na financování dalších etap už radnice požádá o státní dotaci z fondu Partnerství.

   Kamery  se objeví v lokalitách, které z dlouhodobého hodnocení bezpečnostní situace vycházejí jako rizikové. Půjde např. o okolí Corsa a základní školy v Krásném Březně, Masarykovu třídu až k Zimnímu stadionu či některé hřbitovy, kde dochází k devastaci hrobů a krádežím uren. „Elektronické oko“ bude hlídat i křižovatku na Předmostí nebo prostor kolem tržnic.

   Město nyní zpracovává varianty propojení kamer s operačním střediskem městské policie a jednotlivými základnami. Jde např. o to, zda bude přenos digitální či kabelový. Celá koncepce rozšíření kamerového systému bude 20. června předložena Komisi programu aktivní politiky.