Ústí se představilo v Mnichově

Ústí se představilo v Mnichově
11.10.2007
Ústí nad Labem se úspěšně představilo v Mnichově na třídenním prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí Expo Real 2007.

   Na desátém ročníku jednoho z největších mezinárodních veletrhů investičních příležitostí, jakým je Expo Real 2007 v bavorském Mnichově, se město Ústí nad Labem prezentovalo na společném stánku s Ústeckým krajem a městem Děčín. Především šlo o možnosti seznámit zájemce o investování ve městě s příležitostmi, které se zde nabízejí a zároveň se nechat inspirovat aktivitami českých i zahraničních měst.

   Hlavními nabízenými lákadly města Ústí nad Labem bylo vybudování průmyslové zóny Jižní Předlice, prodej pozemků v centru města a dostavba hotelové části Větruše. Odbor strategického rozvoje zde také hledal investora na rekreační aktivity u vznikajícího jezera Milada.

   Dlouhodobou snahou města je nabízet také nevyužívané nebo špatně využívané objekty (tzv. brownfields) k novým účelům, což se v Mnichově dařilo.

   Na stánku proběhla řada informačních a prezentačních schůzek, kterých se za město zúčastnili také náměstci primátora Jan Turek a Arno Fišera.

   „Třídenní veletrh přinesl mnoho nových kontaktů. Myslím, že o naše město byl mezi zahraničními podnikateli zájem. Ocenili jeho atraktivní okolí i nové dálniční spojení s Německem,“ uvedl náměstek Arno Fišera.

   „Největší zájem byl o pozemky v průmyslových zónách, značná poptávka byla i po kancelářských a obchodních prostorech,“ uvedl náměstek Libor Turek.

   Účast města na Expo Real 2007, který se uskutečnil od 8. do 10. října, schválili radní města začátkem letošního dubna. Ústí nad Labem se na tomto prestižním mnichovském veletrhu investičních příležitostí představilo i v minulých letech. Letošní účast si vyžádala přibližně 250 tisíc Kč.