Ústí žije olympiádou

Ústí žije olympiádou
19.6.2007
Kateřina Neumannová dnes večer na Zimním stadionu slavnostně zapálila olympijský oheň Hry III. Olympiády dětí a mládeže ČR v Ústí nad Labem.

    Dětská národní olympiáda je zřejmě nejvýznamnější sportovní akcí v historii města. Účastní se jí 4500 reprezentantů všech krajů ČR. Věková hranice účastníků je limitována 15 lety.

   Mladí olympionici soutěží ve 21 disciplínách. Sportovní program bude po dobu konání her každý den zakončen medailovým ceremoniálem na Lidickém náměstí, jehož součástí bude i široký doprovodný kulturní program.

   Hry jsou pořádány v úzké spolupráci s městem Ústí nad Labem, Českým olympijským výborem, Ústeckým krajem, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a dalšími institucemi.

   „Jsem velice rád, že Kateřina Neumannová přijala mé pozvání na zahájení her. Pro většinu účastníků je totiž sportovním i osobním vzorem, říká primátor města Jan Kubata.

   Pořadatelem Her III. Olympiády dětí a mládeže České republiky se stal na základě rozhodnutí výkonného výboru Českého olympijského výboru z října 2005 Ústecký kraj. Ten pověřil na základě výběrového řízení komplexní organizací her sportovní a marketingovou agenturu Sport Agency, s.r.o.

   Hry budou trvat až do 24. června.

 

V čele skupiny sportovců Ústeckého kraje kráčel hokejista Jan Čaloun.

 

Primátor Jan Kubata předává "štafetu" Kateřině Neumannové.

 

...která o několik chvil později zažehla olympijský oheň.

 

Slavnostního večera se  zúčastnilo několik tisíc sportovců.