V Delfínku se opět plave

V Delfínku se opět plave
28.2.2007
Jesle města Ústí nad Labem v Mezní ulici na Severní Terase dnes po třech měsících obnovily provoz v dětském a plaveckém centru Delfínek.

To bylo uzavřeno od konce listopadu minulého roku kvůli částečné rekonstrukci areálu za zhruba 75 tisíc Kč. Znovuotevření centra se zúčastnili náměstci primátora Jan Řeřicha, Arno Fišera a ústecký senátor Pavel Sušický. Novinkou pro zájemce o plavání rodičů s dětmi je nová vana určená pro kojence ve věku od 3 do 6 měsíců s teplotou vody až do 36°C, pro starší děti od 6 měsíců do 3 let je k dispozici šestikubíkový bazén s automatickým systémem filtrace vody o teplotě 32°C. Podle Fišery spadá rekonstrukce centra do celkové koncepce podpory školských zařízení města. „Město dlouhodobě podporuje modernizaci těchto zařízení. Jsem rád, že jsme pomohli zařízení špičkové úrovně s kvalitní výchovou a vzdělávacím prostředím. Paní ředitelka má další velké plány pohybových aktivit dětí, což je v současnosti moderní trend.“

 Nově je vybudováno také zázemí pro následnou relaxaci v sousední místnosti, kde si děti mohou pohrát a rodiče objednat občerstvení. Zájemci o plavání v bazénu za odborného dozoru si mohou vybrat buď malý kurz s pěti lekcemi za 900 Kč, anebo velký s dvojnásobným počtem lekcí za 1700 Kč, malý kurz plavání kojenců ve vaně stojí 1100 Kč. V hodnotě každé lekce je i zahrnuta návštěva relaxačního centra na jednu hodinu po ukončení plavání. Herna nabízí rovněž sportovní, výtvarné a pohádkové kroužky.

Podle náměstka primátora Jana Řeřichy město aktivity ředitelky jeslí Sylvie Sušické vítá a hodlá je podporovat i nadále. „Jsem připraven jednat v rámci rozpočtu města o těchto aktivitách jeselských zařízení, protože se nyní význam jeslí posouvá jinam, než jak ho známe. Jesle se totiž stávají spíše centrem pro setkávání maminek s dětmi, relaxaci a vzdělávání.“ Ředitelka Sušická chce kvůli velkému zájmu co nejdříve obnovit také plavecké centrum pro rodiče s dětmi v areálu jeslí v Neštěmicích.