V. Klaus: Ústí n/L se pohnulo kupředu

V. Klaus: Ústí n/L se pohnulo kupředu
29.3.2004
Prezident republiky Václav Klaus Ústí nad Labem dlouhá léta sleduje a je toho názoru, že se “pohnulo viditelně kupředu”. V. Klaus to dnes řekl na jednání Zastupitelstva města.

   Primátor Mgr. Petr Gandalovič představil prezidentovi a jeho manželce Ústí nad Labem jako dynamicky se rozvíjející metropoli kraje plnou příležitostí a nových šancí. Václav Klaus pak obdržel jako dar velkého barevného trpaslíka. “Budeme přemýšlet, kam ho umístíme do lánského zámku”, řekl s úsměvem prezident. “Letošní rok je v Ústí nad Labem Rokem trpaslíka a proto jsme zvolili tento neobvyklý, ale originální dárek”, vysvětlil primátor. Livie Klausová dostala praktický dárek – křovinořez od ústecké společnosti Black and Decker.

  Obrovský zájem o Václava Klause projevili univerzitní studenti. Do auly UJEP se málem nevešli ani členové prezidentského doprovodu. V okně budovy UJEP v ulici České mládeže spočívalo modré plyšové zvíře s nápisem “I tento slon zdraví prezidenta Václava Klause”.

  “Bylo chybou nezrušit po revoluci KSČ”?, zněla první otázka z řad studentů. “Tenkrát jsme zvolili koncept otevření vstupu na trh v rámci politické soutěže a tento postup bych hájil i dnes”, odpověděl Klaus. Podle jeho dalších slov byla již drtivá většina efektů spojených se vstupem České republiky do EU “dávno absorbována” a nelze proto okamžitě očekávat dramatické změny v podmínkách a možnostech našeho života.

  Dostalo se i na méně vážná témata – “…s Livií jsme se jako studenti potkali na nepovinném kurzu španělštiny a Livie dodnes říká, že proto neumíme španělsky”.

  Prezidentský pár si dnes rovněž prohlédl Spolek pro chemickou a hutní výrobu, Masarykovu nemocnici a zavítal také na Krajský úřad. Odpoledne se konalo na Lidickém náměstí setkání s občany, které bylo spojeno s autogramiádou nové knihy Václava Klause s názvem “Rok první”.

  Pracovnice kanceláře primátora Šárka Faistová předává Václavu Klausovi originální dárek - velkého barevného trpaslíka.