V Matiční je nové dětské hřiště

V Matiční je nové dětské hřiště
27.6.2003
Malou soutěží ve střelbě šestek na koš mezi primátorem města Mgr. P. Gandalovičem a jeho náměstkem T. Jelínkem bylo dnes v Matiční ulici slavnostně otevřeno dětské sportovní hřiště. Město jej zprovoznilo nákladem 65 tisíc korun.

Hřiště má dvě fotbalové branky a jeden basketbalový koš. “Doufám, že jej místní děti budou preferovat více, než pobyt na rušných ulicích v této oblasti”, řekl Jelínek.

Podle slov místních obyvatel by se měl najít někdo, kdo bude na hřišti děti sportovní dovednosti učit. “Může být např. místní komunitní centrum”, dodal Jelínek.

Město Ústí nad Labem postavilo či zrekonstruovalo v letech 2000 – 2002 celkem 17 sportovních hřišť. Jde o projekt Mgr. T. Jelínka s názvem Město dětem. Letos by např. měla být zrekonstruována hřiště s umělým povrchem v ulici Ovocná a Na Vyhlídce a nově postaveno hřiště u Azylového domu ve Štefánikově ulici. V roce 2003 vloží město do těchto aktivit 3,3 mil. korun. Většinu rekonstrukcí zajistí jednotlivé městské obvody.

Primátor města Mgr. P.Gandalovič dnes také v krásnobřezenském Corsu zahájil Okresní přehlídku romské i neromské hudby a tance, kterou uspořádal kulturní svaz Jekhetane.