V Předlicích jsou černé skládky

V Předlicích jsou černé skládky
17.5.2006
Náměstek primátora pro životní prostředí Tomáš Jelínek nechá v nejbližší době prověřit přítomnost sběrných nábor v Předlicích.

    Rozhodl se tak na základě dnešní návštěvy této ústecké lokality, kde lidé vyhazují odpadky často přímo na ulici, do dvorů či nevyužitých ploch okolo domů. „Pracovníci odboru životního prostředí prověří ve spolupráci se strážníky každou adresu“, říká Jelínek.

   Nespokojení obyvatelé Předlic dnes Jelínkovi ukázali velkou černou skládku v ulici Boženy Němcové. Odpadky z této rozsáhlé plochy nechalo město už několikrát uklidit. Jednou z možností řešení neuspokojivé situace s komunálním odpadem v Předlicích je podle Jelínka nabídka odkupu volných ploch kolem domů, které jsou v majetku města, do rukou vlastníků přilehlých nemovitostí. „Většinou platí, že si lidé na svém pozemku černou skládku nevytvoří. Nechám si udělat mapu, jaké pozemky tady vlastníme a zvážím předložení návrhu na jejich prodej“, uvedl Jelínek.

   Strážníci se v předlických ulicích více zaměří na noční dohled. Místní starousedlíci si totiž stěžují zejména na děti, které je ještě o půlnoci obtěžují hlukem.

 

Zástupce ředitele městské policie J. Novotný ukazuje náměstkovi

primátora T. Jelínkovi velkou skládku v ulici B. Němcové.