V Ústí byl zahájen počítačový Digifest

V Ústí byl zahájen počítačový Digifest
16.9.2004
Soubojem primátorů Ústí nad Labem a Liberce Petra Gandaloviče a Jiřího Kittnera na počítačovém automobilovém simulátoru byl dnes v ústeckém Domě kultury chemiků zahájen festival nových médií Digifest 2004.

   Jádro Digifestu, zasvěceného zejména počítačovým hrám, ale zpestřeného i filmy, videoukázkami, semináři a koncerty, se uskuteční v Domě kultury chemiků. Dějištěm akce však bude i hotel Vladimir a ústecké Letní kino.

   Festival určitě nejvíce přivítají děti ze škol severočeského regionu. Bude pro ně příležitostí k tomu, aby se i v době vyučování mohly věnovat svým multimediálním koníčkům. Součástí Digifestu bude totiž i velký turnaj v ovládání nejoblíbenějšího automobilového simulátoru Need For Speed/Underground na PC. Příznivci „gamesek“ si zahrají i hry na platformách PlayStation 2 a Nokia N-gage. Zastánci PlayStation si navíc budou moci vyzkoušet, jaké to je být „reprezentantem“ – jeden z turnajů se odehraje v místním kině, kde výkony hráčů uvidí publikum na plátně.

   Digifest by však měl oslovit i počítačové experty a učitele. Festival se totiž koná pod heslem „Hra školou“ – jeho ambicí je mimo jiné ukázat, že počítačové hry jsou neprávem vnímány jako činnost mravně pochybná. V seminářích určených dospělým bude proto kladen důraz na prezentaci tohoto herního odvětví jako moderního prostředku vzdělávání. V praktických ukázkách pro všechny věkové kategorie budou dominovat přemýšlivé „strategie“ a vysloveně výukové hry.

   Festival kromě měst Ústí n/L a Liberec a soukromých sponzorů podpořilo rovněž ministerstvo školství. Očekává se i návštěva hostů z Německa a Polska.

   Další informace o akci najdete na www.digifest.cz

 

Primátorské klání ve hře Need for speed vyhrál Petr Gandalovič. Jeho

liberecký protějšek mu to usnadnil tím, že jel část závodu v opačném

směru...