V Ústí vznikají sportovní hřiště

V Ústí vznikají sportovní hřiště
1.6.2006
Čtyřicet miliónů korun poskytlo město na výstavbu dvou sportovních hřišť v základních školách Nová a Rabasova. Obě hřiště byla slavnostně otevřena poslední květnový den.

   Víceúčelové sportovní hřiště s umělým travnatým povrchem u Základní školy v Rabasově ulici v Doběticích za 11,9 mil. korun obsahuje tři tenisové a tři volejbalové kurty, jedno hřiště pro basketbal a pro malou kopanou o rozměrech 70 x 34 metry. Dále zde bude sektor pro skok daleký a vrh koulí a atletická dráha pro běhy na 50 a 60 metrů.

   Součástí areálu je i zahradní domek pro správce, kterého v současné době škola hledá. Hřiště bude využíváno především pro školní povinnou i zájmovou tělesnou výchovu, v určitých odpoledních hodinách pak bezplatně pro žáky školy. Ve volných termínech pak škola počítá s jeho hrazeným pronájmem sportovním organizacím nebo veřejnosti.

   Stavba sportovního areálu v ZŠ Nová na Kamenném vrchu stála 29 mil. korun. V první etapě bylo již loni otevřeno víceúčelové hřiště a nyní i hřiště pro kopanou. Areál má atletický ovál a i zde možné provozovat většinu míčových sportů.

  

Politici zprovoznili sportovní hřiště během v kravatách...

 

Primátor P. Gandalovič a jeho námětskové J. Kubata a T. Jelínek

při otevírání hřiště v Doběticích.