V Ústí začaly velkolepé oslavy !!

V Ústí začaly velkolepé oslavy !!
18.6.2004
Ústí nad Labem bude mít největšího trpaslíka v České republice. Ležící trpaslík, dva metry vysoký a tři metry dlouhý, vyroste slavnostně v sobotu 19. června u Městského divadla. Vše bude součástí velkolepých oslav plných hudby, tance, divadla, soutěží a atrakcí pro děti i dospělé, které právě začaly na mnoha místech Ústí nad Labem.

    Dny města Ústí nad Labem společně s Národní slavností za rehabilitaci zahradního trpaslíka se rozběhly dnes odpoledne taneční soutěží na Lidickém náměstí, soutěží začínajících zpěváků a vyhlášením ankety o nejpopulárnější ústecké hudební nebo pěvecké těleso. V sobotu vystoupí na Lidickém náměstí Waldemar Matuška, swingová kapela Silver Moon či Divadélko Řešeto. V Městských sadech uslyšíme country a havajské písně a připraven je bohatý dětský program. V Letním kině bude hudební produkce probíhat dokonce ve dvou stanech. V centru města nebudou chybět prodejní stánky.

   V sobotu přijede do Ústí nad Labem ve voze RAF z roku 1907 mocnář František Josef. Na Lidickém náměstí a v prostoru u divadla uvidíme dále fakíra, promenádní koncert nebo dětské loutkové divadlo. Na letišti v Podhoří bude možné zhlédnout ukázky pilotáže.

   Nově zrekonstruované Letní kino bude zázemím sobotního hlavního programu, který budou moderovat Josef Alois Náhlovský, Pepa Mladý a Jiří Krytinář. Zde bude vyhodnocena dětská výtvarná soutěž i soutěž o nejlépe vyzdobenou provozovnu (obchod, restaurace). Zahrají nám Ivan Hlas, Pete Kaplan, Viktor Sodoma Swing Band a Sunny Side. Od osmé hodiny večer začíná v Letním kině Beerfest.

   Na Mírovém náměstí se bude 20. června konat Den sportu spojený s autogramiádou hokejových hvězd v čele s Milanem Hejdukem. Uvidíme také průvod historických osobností a mažoretek.