„Vymysli, jak zlepšit svět“

„Vymysli, jak zlepšit svět“
28.4.2006
Pod tímto názvem se dnes koná celostátní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže, která je pod záštitou primátora města Ústí nad Labem pana Petra Gandaloviče. Akce probíhá na výletním zámečku Větruše

Do mezinárodní soutěže „Vymysli, jak zlepšit svět“, kterou pro děti ve věku 9-11 let pořádá spol. Veolia Environnement ve spolupráci s Francouzskou komisí pro UNESCO, se letos v České republice zapojilo 2233 dětí. Soutěž byla vyhlášena v prosinci 2005 a v rámci oslav Světového Dne vody (22. března) došlo k vyhlášení výsledků regionálních kol.

Vzhledem k nezbytnosti ekologie nabídla společnost Severočeské vodovody a kanalizace a. s., člen skupiny Veolia Voda, možnost soutěžení školám v rámci svého působení v oblasti severních Čech. Celkem 18 přihlášených kolektivů dostalo za úkol vybrat a vymyslet konkrétní projekty realizovatelné v jejich okolí, které představují určitý pokrok, (lidský, sociální, technologický či v oblasti životního prostředí), a tyto projekty pak ztvárnit formou obrázku a stručně je popsat. Vítězem regionálního kola se stala třída 5. A ZŠ Václava Talicha z Mostu, která bude reprezentovat Ústecký kraj v národním kole.

Nejúspěšnější projekt každé země bude u příležitosti Světového dne životního prostředí a Týdne pro výchovu k trvale udržitelnému rozvoji UNESCO v prvním červnovém týdnu vystaven v Paříži a poté v každé z účastnících se zemí v rámci putovní výstavy k soutěži. Zástupci vítězné třídy se zúčastní slavnostního otevření výstavy v Paříži, kde na ně čeká zajímavý program.