Výstava fotografií na Větruši

Výstava fotografií na Větruši
24.4.2006
V pátek 21. dubna byla v objektu zrcadlového bludiště na Větruši slavnostně otevřena výstava fotografií „Zelené ostrovy“ od Karin Kaune (1944-2003) z partnerského města Chemnitz.

   Výstavu mohou zájemci navštívit během otvíracích hodin zrcadlového bludiště až do konce července letošního roku.

   Slavnostní otevření proběhlo za účasti náměstka primátora Mgr. Tomáše Jelínka i zástupkyně radnice z našeho partnerského města Chemnitz paní Piy Sachs. Výstava má dvojí rozměr. Jednak chce místním občanům ukázat krásná zákoutí našeho saského partnerského města a jednak nabízí návštěvníkům zamyšlení nad vlastním životem. Karin Kaune totiž vytvořila většinu prezentovaných fotografií v době svého boje s těžkou chorobou, které nakonec podlehla. Právě v době svého onemocnění se uměla zastavit a těšit se ze všedních radostí kolem sebe, jakými jsou například rozkvetlé záhony, zelené stromy a tiché potůčky, které nám ve svých fotografiích zprostředkovává.

   Výstava „Zelené ostrovy“ byla v předchozích letech prezentována na několika místech v Chemnitz a setkala se s velkým ohlasem. Proto jsme se společně s našimi saskými partnery rozhodli ji nabídnout i ústeckým občanům.