Výuka snowboardistů v Ústí

Výuka snowboardistů v Ústí
19.11.2007
Do „zasněžených lavic“ na půdě magistrátu dnes zasedli učitelé tělesné výchovy základních škol. Čekal na ně kurz Snowboardová škola.

   Pilotní projekt pro pedagogy základních škol s názvem „O2 Snowboardová škola,“ kterého se dnes zúčastnila třicítka učitelů tělesné výchovy, byl zaměřen na výuku a propagaci snowboardingu jako sportovního fenoménu posledních let. Projekt, jehož partnerem je město Ústí nad Labem a který financuje společnost Telefónica O2 Czech Republic, probíhá v Ústeckém a Olomouckém kraji.

   Snowboardová škola má přispět k výchově mladých snowboardistů po stránce odborné výuky a bezpečnosti jízdy proškolenými učiteli. Ti se seznámí především se zásadami etiky na sjezdovkách a snowparcích, čímž podpoří větší bezpečnost při tomto sportu s důrazem na používání přileb. Úspěšné absolvování jednodenní teoretické a třídenní praktické části opravňuje učitele k získání certifikátu „Učitel základního snowboardingu“ a umožní předávat nabyté zkušenosti začínajícím snowboardistům.

   Součástí projektu je soutěž pro žáky 2. stupně základních škol, jejichž učitelé se zúčastnili výukového kurzu, o účast na Snowboard Campu pro celou třídu.