Vznikají další dva kruhové objezdy

Vznikají další dva kruhové objezdy
10.8.2006
V Ústí nad Labem byly zahájeny tři prázdninové investiční akce ke zlepšení podmínek řidičů i chodců. Všechny mají skončit do 30. září letošního roku.

    V nejpokročilejším stádiu je obnova povrchů na Masarykově třídě. Jde o kompletní výměnu asfaltových vrstev a poškozených silničních zařízení i opravu vodorovného a svislého dopravního značení. Celkové náklady přesáhnou 18 mil. korun. Práce provádí Stavby silnic a železnic.

   Stavbaři už také začali budovat kruhový objezd na křižovatce Elba u Hypernovy. Je zde rovněž zapotřebí přeložit inženýrské sítě a upravit trolejové vedení. Akce přijde rozpočet města na téměř 15 miliónů korun, hlavním dodavatelem je společnost Klement.

   Poslední akcí je výstavba kruhového objezdu na frekventované střekovské křižovatce Národního odboje – Děčínská – Žukovova. Součástí stavby jsou i nové chodníky, ostrůvky, zastávky městské dopravy, přechody pro chodce a přilehlé parkoviště u restaurace Lípa. Na této akci za 13 mil. korun se střetávají tři investoři – město, DPmÚL a SÚS. Stavbu provede firma Ravel.

   „Kruhové objezdy jsou většinou nejlepším řešením u obtížně průjezdných křižovatek. Kruhový objezd u Setuzy vzniká také v úzké návaznosti na trolejbusovou trať vedoucí na Střekov“, říká primátor města Jan Kubata.