Z Větruše do zoo bez přestupu

Z Větruše do zoo bez přestupu
1.6.2007
V Ústí nad Labem dnes začal jezdit autobus spojující Větruši s Mírovým náměstím a zoologickou zahradou.

     Sezónní spoj č. 30 bude veřejnosti k dispozici vždy od pátku do neděle příslušného týdne, a to až do konce prázdnin. Lidé jej poznají podle obrázků zoo a Větruše, které jsou na autobusu vylepeny.

   Cestující budou nastupovat předními dveřmi. Dospělého (osoba nad 15 let věku) přijde jízdenka na 20 korun, dítě (od 6 do 15 let) zaplatí pouze 10 Kč. Dítě do 6 let pojede zdarma. Jízdenka umožní absolvovat celý „okruh“ v rámci běžného dne jednou.

   Pokud rodina s dětmi zvolí podle primátora města Jana Kubaty dopravu linkou č. 30, zbaví se starostí s parkováním, které je zejména u zoologické zahrady někdy problematické. „Jestliže lidé nechají automobil doma a využijí autobus, bude to při velkém počtu cestujících i šetrnější k životnímu prostředí“, uvádí primátor.

   „Naše krajské město má dvě významná turistická místa – zoo a Větruši s volnočasovým areálem. Nová turistická linka je propojí jak mezi sebou, tak i s centrem města. Výhodou cestování touto linkou je především rychlost přepravy bez přestupování. Běžná městská doprava navíc na Větruši nejezdí“, říká náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Tříměsíční provoz linky Větruše – zoo přijde Dopravní podnik na 192 tisíce korun.

   Autobus č. 30 je vedle cyklobusu a skibusu třetí ústeckou turistickou linkou.

 

Novou turistickou linku dnes slavnostně pokřtili šampaňským primátor

města Jan Kubata (vlevo) a jeho náměstek Libor Turek.