Začal veletrh sociálních služeb

Začal veletrh sociálních služeb
24.9.2007
Náměstek primátora Arno Fišera dnes na Lidickém náměstí zahájil Veletrh sociálních služeb.

   Veletrh sociálních služeb, jenž je součástí Týdnů pro duševní zdraví,  se již stal ústeckou tradicí. Desítky poskytovatelů prezentují ve svých expozicích na Lidickém náměstí výsledky své činnosti. Jde o informační a prodejní stánky.

  Jak jsme již informovali, Týdny pro duševní zdraví jsou celorepublikovou kulturně-humanitární akcí. Její snahou je prostřednictvím kulturního programu, odborných přednášek a společenských setkání vytvářet prostor pro diskusi o otázkách duševního zdraví mezi odbornými pracovníky, občany se zdravotními handicapy a širokou veřejností. Zároveň poskytují možnost kulturního odreagování a vyžití, což napomáhá vzniku dobrého společenství.

   Týdny pro duševní zdraví vznikly na území města Prahy v roce 1990 z podnětu lidí pracujících v oblasti duševního zdraví, kteří tak reagovali na potřeby pacientů, uživatelů služeb. Od roku 1992 probíhají i v Ústí nad Labem a přilehlých městech. Staly se již tradičním kulturním a společenským momentem v podzimním životě města.

   Týdny pro duševní zdraví v ústeckém regionu každoročně pořádají město Ústí nad Labem a Fokus Ústí nad Labem – sdružení pro péči o duševně nemocné.

 

 

 

 

„Program TDZ 2007“ 

Den

Akce

Místo

21. 09. 2007

pátek

10,30    a   12,30   Biograf  u Františka:  Promítání filmu pro školy

Hranice Života  USA, 2005, Režie: Marc Forster   

V prostoru mezi touhou a strachem, realitou a iluzí a životem a smrtí se rozkládá celý alternativní svět, který ožívá ve filmovém thrilleru. Režisér filmů Ples příšer a Hledání Země Nezemě přivádí na stříbrné plátno příběh, který zachází pod práh všední reality a stahuje diváka do víru tajemné hry s identitami, sny a schématy lidské existence.

Biograf u Františka

Gagarinova 2753

400 01 Ústí nad Labem

http://web.usti-nl.cz/unl/Kultura/kina/ufrantiska.html

Ulita    18,00   Ulita UW Workshopp

            Malování UW barvami, interaktivní pořad.

            Nechte pracovat fantazii. Vyzkoušejte si malovat UW barvami při dobré muzice.

 

ULiTA bar*klub*galerie

Masarykova 10, Ústí nad Labem

Kontakt:

info@ulita.info

produkce@ulita.info (tel.: 720 640 989)

www.ulita.info

 

21,00    Ulita koncert Spolčení hlupců 

Kapela Spolčení hlupců je bandička mladých talentovaných lidí z Teplic. Hrají různorodou muziku, avšak nejvíce je lze zaškatulkovat do ska a funku, potažmo worldmusic.Hudbu jim loudí vokály, kytary, baskytara, alt a tenor saxofon, akordeón, housle a bicí. Tedy překvapí slušná sbírka nástrojů, která Vás roztančí a s kapelou pobaví… www.spolcenihlupcu.wz.cz

ULiTA bar*klub*galerie

Masarykova 10, Ústí nad Labem

Kontakt:

info@ulita.info

produkce@ulita.info (tel.: 720 640 989)

22. 09. 2007

sobota

14,00 – 20,00 Čajování na Střekovském nábřeží

Relaxační odpoledne na pláži Střekovského nábřeží s lahodnými exotickými čaji z čajovny U vysmátý žáby, soutěžemi v pentague nebo možností zahrát si na domorodé nástroje z Afriky a Austrálie. Pro pobavení vystoupí oblíbené teplické Panoptikum Maxe Fische se svým pásmem jarmarečního divadla a nebude chybět nejen pro nejmenší střelnice o ceny. K zakoupení budou i výrobky chráněné dílny Fokus, o.s. Dobrou náladu (je podmínkou) a hudební nástroj (není podmínkou) s sebou!

Střekovské nábřeží

www.whitelight1.cz

23. 09. 2007

neděle

17,00 – 19,00 Bowling cup pro neziskovky  II.

Bowling Cup pro neziskovky II. je určen pro pracovníky nevládních neziskových organizací (NNO). Hrát se bude  o putovní poháry pro vítězný tým turnaje a pro nejlepšího hráče.

Bowling centrum Klíše

Ostrčilova 15

400 01 Ústí nad Labem

www.whitelight.cz

24. 09. 2007

pondělí

11,00 – 16,00 Veletrh sociálních služeb

 Tradiční prezentace poskytovatelů sociálních a sociálně zdravotních služeb Ústecka na Lidickém náměstí formou informačních a prodejních stánků s reprodukovanou hudbou a stánky s občerstvením.  Veletrh zahájí náměstek primátora Ústí nad Labem Mgr. Arno Fišera.

Lidické nám. v Ústí nad Labem

www.ckpul.cz

17,00    Kostel sv. Vojtěcha   Zděnek Košek   Vernisáž výstavy

Zdeněk Košek (*22. 11. 1949, Duchcov)

Ve své výtvarné činnosti se věnuje malování a kresbě. O výtvarné umění se zajímá  již 50 let. Je vyučen typografem, zabýval se i kresleným  humorem a karikaturou. Patří mezi světově známé protagonisty umění "art brut". Je členem výtvarného sdružení Spolu a  sdružení Fokus,  pečujícího o duševně nemocné.  Podílí se na vydávání časopisu Zrcadlo.  Prezentoval se na více jak 70 výstavách po celé republice i v zahraničí.

Kostel sv. Vojtěcha

Hradiště 4

400 01 Ústí nad Labem

 

20,00     Terkel má problém, vstupné 75 Kč

Dánsko, 2004, 75 min, režie: Stefan Fjeldmark

Zábavně nekorektní animovaná komedie à la South Park, pořádně okořeněná černým humorem, vypráví trudný příběh šikanovaného šesťáka a jeho přisprostlých kamarádů. Asi nebudete smíchy padat z křesel, ale úsměv na tváři vám Terkel vyloudí spolehlivě.

Mumie

Velká Hradební 50

 400 01 Ústí nad Labem

www.prostormumie.cz

25. 09. 2007

úterý

18,00    Tomáš Vaněk

Významný český výtvarný umělec, který definuje svou práci jako tzv. Participy – akce koncipované pro určité místo či situaci. Jedná se o vstupy do konkrétních prostředí, které prostřednictvím minimálních výrazových prostředků zrelativňují viděnou realitu. Tomáš Vaněk připraví particip přímo pro tréninkovou kavárnu Bárka a veřejné prostranství v centru Ústí nad Labem.

18,00     Katarína Szanyiová, vernisáž výstavy

Představitelka tzv. ženské polohy dnešní malby. Náměty jsou často zvětšené části lidských těl  s erotickými akcenty (oko, klín, stehno, ústa atd.), všední výseky obklopující skutečnosti, nebo v posledním období zkušenosti z těhotenství a autoportréty. Je členkou umělecké skupiny Vy3. www.vy3.net

20,00      Petr Váša, vstupné 60 kč

Fyzické básnictví ve zvucích, slovech, obrazech i pohybu. Petr Váša je již řadu let zaníceným hudebním experimentátorem, vyznavačem fyzického básnictví a členem známého uskupení Ty Syčáci. www.petrvasa.cz, www.tysycaci.cz

 Bárka kafe

Prokopa Diviše 5

400 01 Ústí nad Labem

www.catering-kavarna.cz

19,00    Biograf u Františka:    Promítání filmu pro veřejnost 

Horší už to nebude  USA 2006, Režie: Marc Foster

Svěží, trefná a inspirující komedie pro inteligentního diváka. Spousta skvělých nápadů, roztomilé momenty, které známe ze života, ale ve filmu jsme je neviděli. Ferrellovo seriózní herectví je snad až příliš minimalistické, parádně ho ovšem doplňují excentričtí Gyllenhaal a Dustin Hoffman.

Biograf u Františka

Gagarinova 2753

400 01 Ústí nad Labem

http://web.usti-nl.cz/unl/Kultura/kina/ufrantiska.html

 

26. 09. 2007

středa

9,00 – 13,30 Odborná konference 

Celostátní konference Přes vrcholky (ne-možného)- tématická konference zaměřená na "příklady dobré praxe" z oblasti práce s osobami drogově závislými a duševně nemocnými.

Experimentální prostor Mumie

Velká Hradební 50

 400 01 Ústí nad Labem

www.ckpul.cz

18,00    Nauka o snech, vstupné 55 Kč
Francie, 2006, 105 min, režie: Michel Gondry
Laškovná romantická fantazie od tvůrce kultovního Věčného svitu neposkvrněné mysli odehrávající se v chaotickém mozku mladého výstředního muže, jehož sny mu neustále napadají reálný svět.

21,00      I Love 69 Popgejů,  vstupné dobrovolné

Ostravská výtvarně-hudební skupina patří již mezi pionýry mladé progresivní trashové vlny umění. Jejich autentická provokativní vystoupení jsou plná ironie a  sebeparodie. Bourají veškeré stereotypy, mísí banality, gagy a koncertní exhibici v  přímé konfrontaci s publikem. www.ilove69popgeju.net

27. 09. 2007

čtvrtek

OSLAVA 15ti let FOKUSU  

Společně strávený den současných i dřívějších uživatelů služeb a pracovníků plný společného povídání, tvořivých aktivit, her, dobrého občerstvení, vzpomínání a plánů. www.fokusul.cz

Fokus o. s.

V Zeleni 530/4

400 03 Ústí nad Labem

18,00 – 22,00  Koncert pro duševní zdraví

Rocková a jazzová hudební všehochuť.

Hrají: -123 min, The Boom, Black Sabaaka.

Minimální vstupné 80  Kč. Výtěžek bude věnován na  projekty: Škola mladých producentů, Grafické studio pro duševně nemocné

Skupina -123 Min. je stálicí české populární hudby. Díky instrumentální virtuozitě, která přesvědčí všechny od uměleckých kritiků až po úplné hudební analfabety, se -123 Min. dokázaly prosadit s náročnou hudbou na pomezí žánrů jazz/rock/funky/worldmusic.

www.minus123min.com

The Boom

Nejslavnější hity legendární kapely The Beatles se rozezní na Lidickém námestí v podání ústecké skupiny The Boom. Skupina byla založena v roce 1991 jako Beatles Revival. Do roku 1996 se skupina zabývala také svojí vlastní tvorbou. www.the-boom.info

 

Lidické nám. v Ústí nad Labem

23,00   ULITA   After party,  rockování po koncertu

Přijďte po koncertu, správně naladěni, nechat doznít dojmy při diskotéce  na přání.

ULiTA bar*klub*galerie

Masarykova 10, Ústí nad Labem

Kontakt:

info@ulita.info

produkce@ulita.info (tel.: 720 640 989)

 

28. 09. 2007

pátek

- v ranních hodinách ukončení programu  J

 

 

 

 

10. října – mezinárodní den pro duševní zdraví

Tančírna, 19:30 hod, min. vstupné 50 Kč

Sdružení pro péči o duševně nemocné Fokus Ústí nad Labem slaví 15. výročí od svého založení.

 


Zpět
 


 
 Vytvořil WebActive s.r.o. Provoz a aktualizace Metropolnet a.s.