Zemřel ústecký patriot Václav Pucherna

27.5.2004
Ve středu ráno nás nečekaně opustil místostarosta obvodu Neštěmice, vynikající člověk a ústecký patriot Václav Pucherna.

    Václav Pucherna byl jednou z nejvýraznějších postav místní komunální politiky. Aktivně do ní vstoupil krátce po listopadu 1989 a zanedlouho se stal starostou Neštěmic. Ve svém úřadě zvládl velmi dobře nelehké úkoly v podobě nevyhnutelných transformačních kroků nově se rodící demokracie. Byl u všech důležitých změn.

   Jako představitel Strany zelených vykonával Václav Pucherna osm let náročnou funkci náměstka primátora pro životní prostředí. Za jeho působení obdrželo město Ústí nad Labem v této oblasti tři prestižní ocenění Evropské unie a stalo se krajskou metropolí bez nepříjemných smogových dnů. Václav se rozhodující měrou zasloužil o ekologizaci lokálních topenišť a realizaci dalších nezbytných investic, které výrazně změnily celkový obraz Ústecka. Vždy razantně bojoval o každý vysazený strom.

   Odchodem Václava Pucherny ztrácíme nejen schopného komunálního politika, ale také dobrého kamaráda.

   Poslední rozloučení s Václavem Puchernou se uskuteční v pátek 28. května ve 13. 00 hod. v obřadní síni Nového krematoria na Střekově.