ZOO má výtečnou restauraci

ZOO má výtečnou restauraci
29.6.2007
V ústecké zoologické zahradě byla dnes otevřena nová restaurace.

   Pásku slavnostně přestřihli primátor Jan Kubata, jeho náměstek Jan Řeřicha a ředitel ZOO Tomáš Kraus.

   Realizace tohoto projektu, který byl loni jako součást rozvojové koncepce ZOO Ústí nad Labem doporučen projektovým týmem ZOO pod vedením náměstka primátora Jana Řeřichy, byla zahájena na podzim roku 2006 a celkové investiční náklady dosáhly částky 11 mil.Kč. Zhotovitelem byla stavební firma Japis s.r.o..

   Při úvahách o umístění restauračního zařízení byl pro tento účel jako nejvhodnější vybrán provozní objekt v dolní části areálu ZOO poblíž vchodu z Drážďanské ulice. Díky poloze objektu bylo možné realizovat zpřístupnění restaurace nejen pro návštěvníky ZOO, ale i pro příchozí z Drážďanské ulice.

   V rámci stavebních úprav bylo provedeno nezbytné statické zajištění objektu a komplexní rekonstrukce druhého nadzemního podlaží do podoby moderního gastronomického zařízení. Novinkou je prostorná zastřešená venkovní terasa s výhledem přímo do expozic se zvířaty. Samozřejmostí je bezbariérový přístup pro vozíčkáře prostřednictvím samoobslužného výtahu. Kompletní dodávku technologií kuchyně a vybavení interiérů v celkové hodnotě cca 2,5 mil.Kč realizovala společnost Trappola, která bude restauraci na základě výběrového řízení provozovat.

   Ústecká ZOO v posledních dvou letech zaznamenává vzrůstající zájem návštěvníků, kteří kromě příjemné prohlídky areálu, zábavy a poučení vyžadují i kvalitní gastronomické služby v moderním a příjemně stylovém prostředí. Na rozdíl od stávajících provozoven rychlého občerstvení bude nová restaurace otevřena 365 dní v roce, což jistě ocení zejména mimosezónní návštěvníci ZOO. Celková kapacita tohoto gastronomického zařízení je cca 80 míst, takže pohodlně obslouží i větší skupiny výletníků. Pro veřejnost bude restaurace otevřena v pondělí 2. července 2007.