Hráči Blades se přišli pochlubit s trofejí za druhou ligu

Hráči Blades se přišli pochlubit s trofejí za druhou ligu
29.8.2018
Druhou ligu v americkém fotbale - Silverbowl vyhráli hráči Blades Ústí nad Labem. Vítěznou trofej přinesli ukázat primátorce Věře Nechybové a jejímu náměstkovi Jiřímu Madarovi.

 

Blades postoupili do první ligy a rozšířili počet ústeckých klubů, které ve svém sportu hrají nejvyšší soutěž na čtyři.

„Je to skvělý úspěch, gratuluji vám a přeji ať se vám daří i dál,“ řekla primátorka Věra Nechybová. Ocenila přitom, že klub pracuje s dětmi a mládeží, má i tým žen a jeho zápasy provází vysoká návštěvnost v průměru pěti set diváků.

Jiří Madar nastínil možnosti další podpory klubu a perspektivy zlepšení podmínek pro tento sport. „Budeme hledat možnosti, jak vám pomoci a mohlo by vás zajímat, že se zpracovává studie na nové multifunkční sportoviště ve Všebořicích, kde by mělo být i hřiště na americký fotbal,“ uvedl Jiří Madar. Jak dodal, město se bude snažit pomoci s podmínkami pro klub již nyní, například při zajištění prostor ke trénování.

Hráči se podělili o zážitky ze svého sportu. V klubu si všechno organizují sami, to že se tak daří, je samotné překvapilo.

„Když jsme v roce 2011 začínali, nikdy by mě nenapadlo, že za sedm let postoupíme do 1. ligy. Ale je to proto, že se u nás z každého v krátké době stane srdcař, který maká pro tým. Zvládáme toho hodně sami, ale máme problém s nedostatkem sportovišť, proto pomoc města uvítáme,“ sdělil Marek Moudrý.