Investor stavby na Mírovém náměstí má stavební povolení

Investor stavby na Mírovém náměstí má stavební povolení
12.4.2018
Vedení města velmi intenzivně jednalo s investorem stavby a podařilo se najít shodu. Investor stavby na Mírovém náměstí získal stavební povolení.

 

Městu se po dlouhých jednáních podařilo najít shodu s investorem ohledně vybudování multifunkční budovy na Mírovém náměstí a zajistilo podmínky pro realizaci stavby tzv. Bloku 004. Našlo se řešení k vypořádání majetkoprávních vztahů, které neumožňovaly vydat stavební povolení. Majetkoprávní vypořádání, kterými byl dořešen stav, schválilo zastupitelstvo. Investor upravil projekt, aby byl naplněn potřebný soulad s územním plánem, a reagoval i na připomínky architekta.

„Metro, jak je všude ironicky místo nazýváno, by tak mělo přestat hyzdit centrum města. Vzhled stavby je samozřejmě věcí názoru a vkusu, rozhodně podpis slavného ústeckého architekta Bergra pod architekturou tohoto díla je jasným signálem kvality. Jsme rádi, že jsme našli jako město shodu s investorem a že se nám podařilo tento problém v centru města vyřešit,“ sdělila primátorka Věra Nechybová.

Dle sdělení investora je projektová dokumentace nyní předmětem vypracování do podoby prováděcí projektové dokumentace a v úvodní fázi budou zahájeny sanační práce stávajících ocelových konstrukcí a betonů a následně bude přistoupeno k pokračování ve stavbě samotné.