Jeden z nejlepších ciderů bydlí v Ústí

Jeden z nejlepších ciderů bydlí v Ústí
21.5.2024
KAUBO⅄. Nezní to úplně domácky, i přesto je to lokální ústecká značka moštů ciderů a limonád. A nejen to, KAUBO⅄ nedávno získal ocenění v prestižní soutěži World Cider Seal 2024.

 

Společnost, která vznikla v Ústí nad Labem v roce 2019, letos na jaře zaválela na Mezinárodním pivním festivalu v Litoměřicích. Hned tři cidery z její dílny se zde umístily mezi vítězi, první příčku v kategorii tradiční – medium získal hruškový Perry cider, v dalších kategoriích zaválel také jablečný a vinný.

„Jsem rád, že v Ústí vznikají další lokální značky jako je například KAUBO⅄, které vyrábí kvalitní a chutné výrobky. Líbí se mi i koncept, ve kterém společnost pracuje a majiteli přeji hodně úspěchů v dalších letech,“ uvedl náměstek Tomáš Vlach, který se na magistrátu města setkal s majitelem společnosti Štěpánem Renem. Náměstek Vlach mu také pogratuloval k nedávným úspěchům.

Tato společnost se hlásí k principům sociálního podnikání, zaměstnává primárně osoby se zdravotním postižením z ústeckého regionu. Veškeré ovoce na výrobu svých nápojů pak odebírají od regionálních sadařů.

kauboy2

kauboy