Konal se kulatý stůl o budoucnosti pečovatelských služeb v kraji
Celé diskuze se účastnila i radní Eva Fialová. „Péče o lidi, kteří mají v důsledku věku nebo zdravotního stavu sníženou soběstačnost a potřebují pravidelnou pomoc druhé osoby, je jednou z priorit města. Uvědomujeme si, jak přínosnou práci vykonáváte, a děkujeme vám za ni,“ řekla během svého úvodního slova. Město každoročně přispívá na výkon těchto služeb částkou přes 7 milionů korun. Aktuálně také probíhá stavba nového centra denních služeb pod správou Pečovatelské služby města Ústí nad Labem na sídlišti Vyhlídka v obvodu Neštěmice.
Setkání se dotklo několika podstatných témat, která jsou v oblasti pečovatelství aktuální. Především se diskutovalo o propojování různých sfér péče. Je důležité nejen zlepšit dostupnost služeb, ale také pomoct rodinným příslušníkům, aby se mohli do péče zapojit. Důležitou roli při poskytování péče v domácím prostředí také hrají sociální pracovníci.
„Pečovatelská služba v České republice čelí v posledních letech několika výzvám, zejména nedostatečné kapacitě a potřebě podpory rodinných pečujících. Tato setkání jsou velmi přínosná, kromě přednášek a odborné diskuze zde dochází také k navázání nových partnerství a spolupráci mezi poskytovateli sociálních služeb a dalších zainteresovaných stran,“ vyjádřila se ředitelka Pečovatelské služby Ústí nad Labem Ditta Hromádková.
Akce přispěla k lepšímu zacílení a rozvoji pečovatelských služeb v Ústeckém kraji. Účastníci měli příležitost sdílet zkušenosti, osvědčené postupy a diskutovat o výzvách, kterým čelí poskytovatelé sociálních služeb.