Město poskytne desinfekci školám a domovům seniorů

Město poskytne desinfekci školám a domovům seniorů
2.3.2020
Školy a domovy seniorů v Ústí nad Labem dostanou v souvislosti s hrozbou nákazy koronavirem desinfekční prostředky, rozhodlo o tom v pondělí vedení města.

 

Senioři 70+ jsou nejohroženější skupina, bezpečnostní rada státu doporučila omezení návštěv v domovech seniorů, léčebnách dlouhodobě nemocných a podobných zařízeních.

Projednali jsme informace o situaci s výskytem koronaviru. Zatím jediný nakažený v Ústeckém kraji je sice z Děčína, ale nechceme nic podcenit. Už minulý týden jsme jednali s krajskými hygieniky a domluvili s dopravním podnikem zvýšení desinfekce vozů MHD. Nyní chceme zajistit do školních tříd a do domovů seniorů desinfekční gely, savo a další prostředky. Je to doplnění zásob, které v řadě zařízení již mají. Rozvezou je strážníci městské policie,“ uvedl primátor Petr Nedvědický. Jak dodal, vedení města je připraveno poskytnout hygienikům a dalším odborníkům potřebnou podporu a součinnost.

První tři případy nákazy koronavirem se v České republice objevily v neděli. Všichni nakažení přicestovali z Itálie. V nemocnici na Bulovce v Praze byli nejdříve hospitalizováni muž z Prahy a americká studentka z Itálie. Nakažený z Děčína, který byl původně hospitalizován v Ústí nad Labem, byl v neděli v podvečer převezen také na Bulovku.

Zdravotníci doporučují zvýšenou hygienu, při podezření na nákazu by lidé neměli chodit k lékaři, ale spojit se s ním telefonicky. Podrobnosti o doporučení Ministerstva zdravotnictví najdete zde.

Kontaktní číslo na Krajskou hygienickou stanici v Ústí nad Labem je 477 755 110. Infolinky Státního zdravotního ústavu: 724 810 106 a 725 191 367.

opatření koronavirus