Město si připomnělo oběti holocaustu

Město si připomnělo oběti holocaustu
27.1.2025
Zástupci města spolu s Židovskou obcí Ústí nad Labem, Armádou ČR a dalšími institucemi uctili pietním aktem památku obětí holocaustu.

 

Oběti perzekuce a systematického vyhlazování židovské populace připomněla pieta, která se konala u Pomníku obětem holocaustu v Městských sadech. Účastnili se jí představitelé města v čele s primátorem Petrem Nedvědickým, předsedkyně Židovské obce Ústí nad Labem Anna Ťupková a další hosté. Připojili se k nim také žáci Základní školy Elišky Krásnohorské.

„Dnes tu můžeme jen tiše postát a s dojetím si slibovat, že se nic takového nesmí již nikdy opakovat. Na to, co se stalo, co dokázali udělat lidé lidem, nelze zapomenout. Proto zde, na místě bývalého židovského hřbitova město před lety zřídilo tento památník a přímo v ulicích připomínají oběti holocaustu také Kameny zmizelých,“ řekl primátor Nedvědický.

Na Kameny zmizelých mohou občané přispět formou veřejné sbírky, která probíhá již od 1. července 2024 a není časově omezena. Zájemci mohou posílat příspěvky v libovolné výši na bankovní účet 131-2604350297/0100. Podrobnější informace o sbírce naleznete zde.