Na příměstských táborech se baví tisíce dětí

Na příměstských táborech se baví tisíce dětí
22.8.2018
Ve sportovním areálu na Severní Terase probíhá příměstský tábor DDM pro in-line bruslaře. Za dětmi se přijela podívat primátorka Věra Nechybová a její náměstek Pavel Dufek.

 

Na táboře je více než padesát dětí, stará se o ně šest instruktorů. Součástí programu není jen bruslení a nácvik obtížnějších prvků ale také další sporty.

Jedna skupinka zrovna odpočívala mezi úseky jízdy po zdejší členité dráze. Primátorce se děti chlubily, což už umí, kolikrát spadly a jak jim to vůbec jde. O tom mimo jiné svědčily i přezdívky, které za pár dní získaly jako třeba Vozembouch nebo Hrbáč. „Já taky občas vyjedu, ale na cyklostezku a s kočárkem, to se cítím jistější,“ přiznala primátorka Nechybová. Jak dodala, příměstské tábory jsou další možností jak zajistit program pro děti o prázdninách. „Je to velká pomoc pro rodiče, děti se tu dobře baví a něco nového se naučí,“ řekla Věra Nechybová.

In-line tábor má letos devět běhů a je o něj ohromný zájem. „Celkem pořádáme 35 různě tematicky zaměřených příměstských táborů jako například horolezecký, taneční či farmářský a účastní se jich několik tisíc dětí,“ informoval ředitel ústeckého domu dětí a mládeže Jan Eichler.