Nové byty vznikají v bývalé ubytovně

Nové byty vznikají v bývalé ubytovně
7.12.2021
Byty pro seniory a potřebné profese začalo budovat město v bývalé ubytovně v Čelakovského ulici. Stavbu si v úterý převzal vybraný zhotovitel SIM stavby.

 

Cílem rekonstrukce objektu je vytvoření 33 nových bytů – 16 z nich bude určeno primárně pro sociálně slabé seniory, zbylých 17 bude pro občany vykonávající potřebné profese (zaměstnanci IZS, škol či domovů pro seniory). „Byty v Čelakovského ulici nám umožní nabídnout zvýhodněné bydlení těm, kteří si jej obzvláště zaslouží. Vedle seniorů chceme byty nabízet například i učitelům či zdravotníkům, jednáme proto i o spolupráci s Ústeckým krajem a Krajskou zdravotní, která by tak získala možný benefit a motivaci pro své zaměstnance,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Vlach.

Rekonstrukci bývalé ubytovny provede firma SIM stavby, která vyhrála v září výběrové řízení s nabídkovou cenou zhruba 26 790 000 Kč. Více než polovinu nákladů však pokryje dotace ze Státního fondu podpory investic. „Jsem rád, že se nám podařilo tuto dotaci získat. I díky ní můžeme pomoci k lepšímu a dostupnějšímu bydlení více než třem desítkám domácností. Ačkoliv to byl opravdu zdlouhavý proces, věřím, že vše půjde hladce a rekonstrukce bude úspěšná,“ sdělil náměstek primátora Pavel Tošovský.

Od obou náměstků si zástupce zhotovitele stavební firmy převzal symbolicky dokumenty k zahájení stavby. Hotovo by mělo být do dvanácti měsíců.

Bývalý ubytovna v Čelakovského ulici

Náměstci primátora předávají dokumentaci