O chystané regulaci hazardu mohou diskutovat občané

O chystané regulaci hazardu mohou diskutovat občané
20.4.2021
Vyhlášku omezující hazard připravuje město Ústí nad Labem. Občané se k vyhlášce a jejímu znění mohou vyjádřit na městském diskusním fóru.

 

Cílem vyhlášky je omezení rizik vyplývajících z provozování hazardních her a účasti na nich. Hry mají negativní vliv na hráče samotné a mohou vytvářet i prostředí pro vznik lichvy či loupeží. Vyhláška počítá s kompletním odstraněním heren s hracími automaty, kasina s živou hrou by zůstala zachována. „V rámci jednání nové koalice jsme se shodli, že je potřeba hazard omezit. V zákoně o hazardních hrách je definice několika typů her, přičemž za nejškodlivější jsou i odbornou veřejností považovány herní automaty. Vzhledem k frekvenci hraní a výši sázek je snadné zde prohrát za večer deseti až statisíce. Proto regulace cílí právě na snížení dostupnosti herních automatů,“ vysvětlil náměstek Tomáš Vlach.

Občané mohou svůj názor k zamýšlené vyhlášce vyjádřit na fóru města. Čas mají až do středy 28. dubna. V ten den navíc proběhne na toto téma i videokonference vedení města s občany, začátek je naplánován na 17.00 hodin. Konference bude vedena opět přes Google Meet. Pro připojení do něj je potřeba mít vytvořený účet Google.

Kompletní plánované znění vyhlášky zde.