Radní ocenil úspěšného lezce na obtížnost

Radní ocenil úspěšného lezce na obtížnost
9.11.2023
Radní Jiří Horák, v jehož gesci je sport, ocenil na magistrátu úspěšného lezce na obtížnost Jana Štípka. Pogratuloval mu k prvnímu místu na Mistrovství Evropy mládeže v lezení na obtížnost a zároveň vítězství v Evropském poháru.

Lezec na obtížnost Jan Štípek prožil povedenou sezonu. Na jejím konci se účastnil Mistrovství Evropy mládeže v lezení na obtížnost ve Finsku. Z kvalifikace postoupil do semifinále z prvního místa. V semifinále dosáhl topu (zdolal celou trať) on i další tři závodníci. Díky lepší kvalifikaci postoupil do finále rovněž z prvního místa. Ve finále se jeho největším soupeřem stal Christian Leitner z Rakouska. Vzhledem k tomu, že Štípek dokázal finálovou trať jako jediný zdolat celou, vybojoval celkové první místo.

Setkání Jana Štípka s radním Jiřím Horákem se neslo v příjemné atmosféře, povídali si o lezení na obtížnost, se kterým souvisí také cestování po světě. Mladý sportovec detailně popisovat své poznatky například z USA nebo Číny. Nastínil své plány do budoucna a hovořil také o tom, že při lezení používá o několik čísel menší boty než jsou jeho civilní. „V menších botech mám lepší cit a při lezení mi to dost pomáhá,“ doplnil zajímavou skutečnost.

Ocenění sportovce

 

Medaile