Úspěšní plavci navštívili Magistrát

Úspěšní plavci navštívili Magistrát
16.1.2025
Primátor Petr Nedvědický a radní Jiří Horák přivítali na Magistrátu ústecké plavce, kteří startovali na mistrovství České republiky. Díky zisku 32 medailí se jednalo o historicky nejúspěšnější akci pro Ústeckou akademii plaveckých sportů.  

 

Kromě 16 zlatých, 11 stříbrných a 5 bronzových medailí vytvořili ústečtí plavci tři nové české rekordy. Daryna Nabojčenko vylepšila rekord na 50 metrů motýlek na 0:25:57. Čtveřice Karolína Maršíková, Anna Plíhalová, Daryna Nabojčenko a Sára Černá vyhrála polohový závod na 4x50 metrů v čase 1:51:88. Posunout český rekord se podařilo také ve smíšené štafetě v polohovém závodu na 4x50 metrů. Tým ve složení Daryna Nabojčenko, Matěj Holka, Jan Lehmann a Sára Černá doplaval v čase 01:42:46.

Město je na své sportovce náležitě pyšné. „Chtěl bych vám touto cestou pogratulovat nejen ke sportovnímu úspěchu, ale také k reprezentaci našeho města na celorepublikové soutěži. Věřím, že i na nadcházejících akcích budete úspěšní,“ uvedl primátor Petr Nedvědický při setkání.

Společná fotografie

 

Společná fotografie